Pişmaniye Makineleri

Pişmaniye Makineleri

Pişmaniye Makineleri Eskiden pişmaniye yapımı, yüksek kas gücü gerektirmesi sebebiyle oldukça zahmetliydi. Teknoloji, pişmaniye imalatını, kolaylaştırmıştır. Pişmaniye üretiminde ihtiyacınız olan her türlü makine Keskin Makine pişmaniye makineleri bünyesinde mevcuttur.

Keskin Makine bünyesinde hamur ısıtma makinesi, pişmaniye açma makinesi, pişmaniye hamur pişirme makinesi, pişmaniye kırma makinesi, pişmaniye presi, pişmaniye şeker kaynatma kazanı, şeker ağarma makinesi, şeker soğutma tezgâhı mevcuttur. Makinelerimizin tamamı gıda temasına uygun paslanmaz malzemeden üretilmiştir.

Pişmaniyenin ana hammaddeleri; şeker, un ve bitkisel yağlardır. Yapıldıktan sonra, tel tel olup, kendine özgü bir görünüm ve tadı vardır. Kaynamış şekere, kavrulmuş unun yedirilmesiyle yapılmaktadır.

Pişmaniye Makinesi ile Pişmaniye Üretimi

Pişmaniye yapımında ilk olarak şeker ve sudan oluşan karışım 180 derece sıcaklıkta kaynatılır. Bu aşamada Keskin Makine’nin paslanmaz çelikten üretilen pişmaniye şeker kaynatma kazanını kullanmanız, makinenin sahip olduğu otomatik ısı kontrol sistemi sayesinde üretimi kolaylaştıracaktır. Pişmaniye şeker kaynatma kazanı yağ cidarlı sisteme sahiptir. Isı transfer yağı kullanılarak enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Soğuyup macun halini almış şeker, beyazlatma işlemine tabi tutulur. Eskiden, demir bir çubuğa asılarak, elle yapılan bu işlem, günümüzde özel makinelerle yapılmaktadır. Keskin Makine şeker ağarma makinesi şeker hamurunun çekiştirilerek rengini alması için kullanılır. Bir sabit ve iki karşı hareketli kola sahip olan makinenin kollarında; işlem yapılırken kalan şeker hamuru sarılarak çivileme işlemi yapılır. Şeker hamuru formülüne göre farklı süreler ayarlanmalıdır. İşlem sonunda ürün kolilere alınarak bir sonraki makineye gönderilir. Şeker hamurunun temas ettiği yüzeyler teflon kaplıdır.

Kaynatılan karışım, soğutma tezgahlarında 120 dereceye kadar soğutulur.  Keskin Makine şeker soğutma tezgahında soğuk su dolaşımı için giriş ve çıkış mevcuttur. Bu sayede karışımı en hızlı ve pratik şekilde istediğiniz sıcaklığa soğutmanız mümkündür.

Pişmaniye hamurunu ısıtmak için Keskin Makine hamur ısıtma makinesini kullanmanız verimliliği artırır. Keskin Makine pişmaniye hamur pişirme makinesinde, pişmaniye hamurunu en kolay ve homojen şekilde karıştırmanız mümkündür. Ayrıca ek olarak yine aynı makineden müsli bar kuru hammaddelerini karıştırmak için yararlanabilirsiniz.

Halka haline getirilmiş ve hamur ile karıştırılan şeker, açılarak çekilmeye başlanır. Bu işlem önceden güçlü kollar sayesinde yapılırken, günümüzde yine teknolojiden faydalanılmaktadır. Keskin Makine bünyesinde bulunan pişmaniye açma makinesi sayesinde, zahmetsiz ve en hızlı şekilde bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.  Şeker esnedikçe ve açıldıkça, katlanıp tekrar açılır. Bu işlem, hamur şekere yedirilip kaybolana ve şeker tel, tel olana kadar devam eder. Keskin Makine pişmaniye kırma makinesini kullanarak geleneksel tat ve kalitede üretimi en verimli şekilde yapabilirsiniz.

Çekilen pişmaniyenin bir kısmı, tel tel yemekten hoşlananlar için şekillendirmeden paketlenir, büyük bir kısmı, yeme kolaylığı bakımından şekillendirilerek satışa sunulur.  Keskin Makine bünyesinde bulunan pişmaniye presini kullanarak pişmaniyenizi en kolay şekilde porsiyonlamanız mümkündür. Pişmaniye presi makinesinde her pres yaklaşık 15 gram ürün üretir. Bir dakikalık üretimde 320 adet pişmaniye üretimini mümkün kılar. Saatte yaklaşık 19200 adet üretim kapasitesiyle seri üretim kolaylığı sağlar. Paslanmaz çelik kalıplar ve presler sayesinde yüksek kalite standartlarındaki üretiminizi uzun yıllar sürdürebilmeniz mümkündür. Dökme yüksekliği isteğinize göre ayarlanabilir.

Görüldüğü üzere her işlem için özel olarak üretilmiş olan pişmaniye makineleri Keskin Makine bünyesinde mevcuttur. İhtiyaçlarınıza yönelik uygun çözümler bulabileceğiniz Keskin Makine pişmaniye makinelerini incelemek ve maksimum verimlilikte, aynı kalitede pişmaniyeler üretmek için firmamızla iletişime geçmenizden mutluluk duyarız.

Bize Yazın!
1
Bize Yazın!
Scan the code
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?