Draje Makineleri – Draje İmalat Hattı

Draje Makineleri – Draje İmalat Hattı

Draje Makineleri Draje imalat hattı, fındık, kuru meyveler, şekerlenmiş meyveler, kahve taneleri şekerlemeler, çikolata-parçacıkları, pirinç-mısır patlağı gibi yuvarlanabilir gıda ürünlerini çikolata, sır ve parlak kabuklarla kaplamak için tasarlanmıştır.

Draje Makineleri

Leblebi şekeri, badem şekeri, soslu fıstık, soslu leblebi gibi çeşitli gıda ürünlerinin imalatında da kullanılır.  Keskin Makine draje makineleri kapsamı altında draje tamburu, draje spreyi, çikolata kırma makinesi, çikolata eritme tankı bulunmaktadır. Her bir makine gıda temasına uygun paslanmaz malzemeden üretilmiş olup kaliteli üretimlerinizi uzun yıllar devam ettirmenizi sağlar.

Draje tamburu yuvarlanabilir gıda ürünlerini çikolata ve şeker kaplamanızı sağlar. Soğutma ve ısıtma sistemi sayesinde havadaki nem oranını optimize ederek maksimum verimlilikte çalışmanıza olanak tanır. Dönen haznedeki boşluklardan giren hava çikolataya nüfuz eder ve drajelerin genişlemesini hızlandırmak üzere bir soğutma sistemiyle kontrol edilir. Sonraki aşamada, ürünü pürüzsüzleştirmek için cila ve makineyi temizlemek amacıyla bir direnç kullanılır. Bu draje tamburunun dizaynı, kaplama sırasında ürüne eklenecek olan karışımın hızlı bir şekilde kuruması ve karışması amacıyla ağzı havaya açık bir şekilde yapılmıştır.

Dijital ekran sayesinde makinenin kullanımı oldukça kolaydır. İstenilen tambur sayısına göre tekli veya merkezi soğutma sistemi yapılabilmektedir. Üretim alanınıza, üretim kapasitesine ve tipine göre ihtiyacınızı mükemmel şekilde karşılayacak tambur sayısıyla üretim yapabilmek için, Keskin Makine draje makinelerini incelemenizi ve bizimle irtibat kurmanızı öneririz.

Draje spreyi sayesinde tamburu kaplamak için çikolata püskürtme işlemi yapılır. Püskürtme sistemi hızlı geçiş sağlar. Keskin Makine draje spreyi makinesinde zaman kontrol sistemi ve sıcaklık kontrol sistemi bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlaması için tekerlekli olarak tasarlanmış draje spreyi makinesi, draje üretim tesisinizde profesyonel yardımcı ekipman açığınızı kapatacaktır.

Draje tamburu ve draje spreyi makineleri sayesinde sıcak çikolata eşit şekilde ürüne püskürtülerek homojen olarak ve mükemmel şekilde kaplama işlemi gerçekleşir.

Draje Makineleri Draje imalat hattı

Çikolata kırma makinesi çakıl taşı çikolata imalatında kullanılmak üzeri tasarlanmıştır. Titreşimli elekle 3 farklı ölçüde çakıl taşı elde etmeniz mümkündür. %15-25 ‘i parçalı olarak 10 mm, %40-50’si 10-14 mm boyutta ve %10-25’i 14 mm ve daha küçük boyuttadır.

Çikolata eritme tankı katı formdaki çikolatayı eritip akışkan ve homojen yapıda stok yapabilmenizi sağlar. Karıştırıcı hız ayarlı, daimi olarak veya dur/kalk şeklinde karıştırma imkanı sağlayan çikolata eritme tankıyla, süreci otomatikleştirerek verimliliği artırmanız mümkündür.

Kazan, çikolatayı istenilen kıvama gelene kadar hem karıştırıcısı ile hem de ısıtmalı sistemi ile eritebilmektedir. Su cidarı ile ısıtılan kazan 30oC ile 50 oC arasında bir karışım sıcaklığı sağlar. Pul çikolata veya kuvertöz çikolatanın eritilmesinde; akışkan formda, homojen yapıda ve sabit sıcaklıkta muhafaza edilmesinde kullanılır. Çikolata stok tankı olarak da imalatınızda kullanılabilmektedir.

Bize Yazın!
1
Bize Yazın!
Scan the code
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?