Krokan Üretim Hattı

Krokan Üretim Hattı

Krokan üretim hattı ve krokan imalat hattı, çeşitli kuruyemiş ve kuru meyvelerin bal, pekmez, karamel vb. şuruplarla birleştirilmesi sonucunda elde edilen, çıtır çıtır ve gevrek bir tatlıdır. Krokanda kullanılan kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleri fındık, ceviz, badem, yer fıstığı, antep fıstığı, çekirdek, susam, kuru üzüm, kuru kayısı, kuru incir, kuru dut olabilir.

Keskin Makine Krokan Bar Üretim Hattı

krokan üretimi için özel olarak tasarlanmış olup; şurup pişirme kazanı, şekillendirme grubu ve ürünün kesilmesi işlemlerini gerçekleştirebilir ve paketlemeye hazır halde krokan üretimi yapabilir. Krokan üretiminde ihtiyacınız olan makinelerle seri üretim yapabilmenizi sağlar.

Krokan’a katmak istediğiniz bileşenler için talebinize bağlı olarak otomatik besleme sistemlerini de Keskin Makine bünyesinde sağlamaktayız. Her bir makine gıda temasına uygun paslanmaz malzemeden üretilmiş olup kaliteli üretimlerinizi uzun yıllar devam ettirmenizi sağlar. Krokan hattıyla bar şeklinde krokan üretebilmenizin yanı sıra şekerleme veya mısır gevreği gibi yumuşak krokan üretmeniz de mümkündür.

Krokan bar üretimine, özel imal edilmiş şurup pişirme kazanında krokan karışımının mikserlerle istenilen devirde karıştırılıp hazırlanmasıyla başlanır. Bu aşamada otomasyonu artırmak için kuru yemiş, kuru meyve veya istediğiniz malzemeleri krokan şurubuna eklerken isteğe bağlı bir otomatik geri besleme sistemi de bulunmaktadır. Şurup pişirme kazanında istenilen dönüş hızında ayarlanabilen karıştırıcı sayesinde homojen bir karışım elde edilir.

Hazırlanan karışım aktarma konveyörü ile silindir grubu haznesine boşaltılır. Keskin Makine şekillendirme grubunda 2 adet silindir bulunmaktadır. Özel hooper sayesinde ürün, besleme bandından geldiğinde ayarlı sistemi sayesinde istenilen kalınlıkta ayarlanabilir. Şekillendirme ve biçimlendirme silindirleri kontrol edilip motorlarla senkronize edilir. Ürün bant grubuna indirilir. Bant grubunun özel tasarımı sayesinde ürün yapışma sorunu yaşanmaz ve ürün kayıplarının önüne geçilir. Silindir grubunda ve bant grubunda mevcut olan özel redüktörler sayesinde istenilen kalınlıkta ürün açabilme özelliği bulunmaktadır. Bütün silindirler yükseklik ayarlıdır ve ürün kalınlığını 3 mm’den 30 mm’ye kadar değişen bir yelpazede ayarlamanız mümkündür. PLC kontrolü ve dokunmatik ekranı sayesinde arzu edilen değişiklikleri ekrandan kolaylıkla yapılabilmenize olanak tanır.

Krokan şekillendirilmesinin ardından kesme grubuna aktarılır. Krokan barların ölçüleri üreticinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir. Kesme grubunda bıçaklar bunu kesmeye uygun olarak tasarlanmıştır Burada ürün ilk olarak teflon kaplı yuvarlak bıçaklarla, ikinci aşamada giyotin sistemiyle kesilir. Kesme grubu, ürüne hiçbir zarar vermeden net ve hızlı bir kesim yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Salınım mekanizması sayesinde dur kalk yapmadan, akan bandın üzerinde kesim yapmaktadır.

Keskin Makine kesme grubu; 15mm’den 150 mm’ye kadar değişen genişlikte ve 50mm’den 300 mm’ye kadar değişen uzunlukta ürünler elde etmenizi sağlar. Bu geniş yelpazede istediğiniz genişlik ve boyda krokanlar üretip, ürün çeşitliliğini artırmanız mümkündür.  Krokanlar, Keskin Makine krokan üretim hattından çıktığında istenilen kalınlık, uzunluk, geniştik ve gramajda ürünleriniz kesilmiş halde bulunup, paketlemeye hazır durumdadır.

Keskin Makine krokan üretim hattı siz değerli krokan üreticilerine tam kapasitede, yüksek verimlilikte ve akan bir bant üzerinde kesintisiz üretim imkanı sağlar. Her bir krokan sizin belirlediğiniz ölçü ve gramajlarda eşit olarak üretilir. Üretim hattında insan faktörü ve dolayısıyla hata payı minimum düzeydedir. Gıdaya temas eden bütün yüzeylerde kullanılan malzemeler ve taşıyıcı bantlar gıda şartnamelerine uygundur. Üretim hattının yönetim sistemi kolay ve pratiktir. Hat üzerindeki setler ve üretim kapasitesi, talepler doğrultusunda değiştirilebilir.

Bize Yazın!
1
Bize Yazın!
Scan the code
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?